KONTAKTAI

Mus galite rasti: Gedimino g. 33, II a. 1 kabinetas. 44311 Kaunas,

tel./faks.:  (8-37) 422573 el.p.: info@tikra.lt

Pradžia SADM SPECIALISTŲ IŠAIŠKINIMAS
SADM SPECIALISTŲ IŠAIŠKINIMAS PDF Spausdinti El. paštas

SADM specialistų išaiškinimas dėl papildomų poilsio dienų taikymo Profesinės sąjungos nariams, vadovaujantis Nacionaline ir Socialinių paslaugų šakos kolektyvinėmis sutartimis

Darbdavio klausimas:

Kaip paaiškinti darbuotojui dėl atostogų, kai yra nacionalinė kolektyvinė sutartis - 2 papildomos dienos ir kolektyvinė sutartis, kai virš 5 metų išdirba irgi 2 papildomos atostogų dienos. Jiems žodžiu yra paaiškinta iš profsąjungų pirmininkų, kad jiems priklausys 4 papildomos darbo dienos.

SADM specialisto atsakymas:

Šakos KS numatyta: Darbuotojams nepertraukiamai išdirbusiems socialinių paslaugų įstaigoje 5 metus ir daugiau suteikiamos 2 papildomos atostogų dienos. Nacionalinėje kolektyvinėje sutartyje (NKS) numatyta, kad profesinės sąjungos nariui suteikiamos dvi papildomos mokamų kasmetinių atostogų dienos. Tačiau apie nepertraukiamą stažą NKS nekalbama. Taikant abi šias sutartis papildomos atostogų dienos sumuojamos ir suteikiamos taip:

Darbuotojas, kuris neturi 5 metų stažo toje įstaigoje pagal NKS gauna 2 papildomas atostogų dienas.

Darbuotojas, kuris turi 5 metų nepertraukiamą stažą įstaigoje, gauna 4 papildomas atostogų dienas (2 pagal NKS + 2 pagal šakos KS).

 

Anoniminė apklausa

Ar dalyvautumėte prasidėjus visuotiniam ar šakos streikui Lietuvoje?
 

Šiuo metu prisijungę

Mes turime 8 svečius prisijungusius