KONTAKTAI

Mus galite rasti: Gedimino g. 33, II a. 1 kabinetas. 44311 Kaunas,

tel./faks.:  (8-37) 422573 el.p.: info@tikra.lt

Pradžia PRASIDĖJO DAR VIENAS MARATONAS…
PRASIDĖJO DAR VIENAS MARATONAS… PDF Spausdinti El. paštas

 

2018-05-16 d. Kultūros ministerijoje įvyko pirmasis derybinis susitikimas dėl Lietuvos kultūros šakos kolektyvinės sutarties sudarymo ir pasirašymo.

Derybose Lietuvos kultūros darbuotojų profesinę sąjungą (toliau LKDPS) atstovauja derybininkai: Vilma Gerasimovienė (Kauno apskrities viešoji biblioteka), Aušra Jurevičiūtė (Vytauto Didžiojo karo muziejus), Aušra Charlinskienė (Lietuvos medicinos biblioteka), Kęstutis Matuzas (Jurbarko kultūros centras), Arvydas Dambrauskas (RJPS) ir Juozas Rimkus (LKDPS).

Kultūros ministerijos derybininkams vadovauja ministerijos kancleris Laimonas Ubavičius. Jau informavome anksčiau, kad Ministerija yra gavusi LR Vyriausybės įgaliojimus derėtis jos vardu. Abi šalys pritarė, kad derybose būtų atsižvelgiama į jau anksčiau RJPS pasirašytų ir tebegaliojančių šakinių kolektyvinių sutarčių sudarymo praktiką.

Sutarta šakos kolektyvines sutarties sudarymo procesus užbaigti iki šių metų spalio mėnesio vidurio. Kitas derybinis susitikimas – birželio 5 dieną.

KDPS derėsis tik dėl savo narių tiek šalies ministerijoms, tiek savivaldai priklausančiose kultūros įstaigose. Pradėsime reglamentuoti darbo užmokesčio nustatymo, darbo normavimo ir kitų su darbo užmokesčiu susijusių klausimų (pvz.: minimalių atlyginimų, „atlyginimų grindų“ nustatymas pagal profesijas; priedų, priemokų skyrimo darbuotojams tvarkos nustatymas), kitus klausimus.

Naujos, europietiškos šakos kolektyvinės sutarties sudarymo procesuose kviečiame aktyviai dalyvauti visus mūsų narius kultūros darbuotojus. Lauksime Jūsų pasiūlymų, palaikymo derantis dėl šakos kolektyvinei sutarties sudarymo. Apie derybų eigą operatyviai Jus informuosime.

Juozas Rimkus, Lietuvos kultūros darbuotojų profersinės sąjungos šalies vyriausias derybininkas 

 

Anoniminė apklausa

Ar dalyvautumėte prasidėjus visuotiniam ar šakos streikui Lietuvoje?
 

Šiuo metu prisijungę

Mes turime 15 svečius prisijungusius