KONTAKTAI

Mus galite rasti: Gedimino g. 33, II a. 1 kabinetas. 44311 Kaunas,

tel./faks.:  (8-37) 422573 el.p.: info@tikra.lt

Pradžia PANEVĖŽIO M. SAVIVALDYBĖS VIEŠOSIOS BIBLIOTEKOS PROFESINĖ SĄJUNGA 10-IES METŲ JUBILIEJŲ PASITIKO SOSTINĖJE
PANEVĖŽIO M. SAVIVALDYBĖS VIEŠOSIOS BIBLIOTEKOS PROFESINĖ SĄJUNGA 10-IES METŲ JUBILIEJŲ PASITIKO SOSTINĖJE PDF Spausdinti El. paštas

 

Panevėžio m. savivaldybės viešosios bibliotekos kolektyvas saulėtą gegužės penktadienį pažymėjo dvi reikšmingas šventes: Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmetį ir bibliotekos profesinės sąjungos dešimtmetį. Šių dviejų gražių sukakčių proga buvo suorganizuota ekskursija į Vilnių.

Kelionės metu aplankėme atsinaujinusią ir moderniai įrengtą Lietuvos Nacionalinę Martyno Mažvydo biblioteką. Įžengus į biblioteką akį patraukė jaunosios kartos menininkės Jolitos Vaitkutės instaliacijos „Pabudę iš knygų“. Instaliacijai kurti panaudotos Nacionalinės bibliotekos atvirose knygų lentynose esančios knygų nugarėles „aprengtos“ skirtingo dydžio popieriniu rūbu, nuo jų į lankytojus žvelgia aštuonių žinomų XIX a. pabaigos tautinio atgimimo ir XX a. Lietuvai nusipelniusių asmenybių portretai: poetas Bernardas Brazdžionis, visuomenininkė ir publicistė Gabrielė Petkevičaitė-Bitė, kalbininkas Jonas Jablonskis ir kt. Po rekonstrukcijos atsinaujinusi biblioteka pasitiko ne tik atnaujintomis patalpomis, bet ir naujomis paslaugomis: konferencijų sale su dviem vertimo kabinom ir garso režisieriaus kambariu, bendradarbystės kambariu jauniems verslininkams, susitikimų kambariais studentams, verslininkams, organizacijų atstovams, garso įrašų studija, kamerinis kino teatras ir TV studija ir kt.

Maršrutą tęsėme Valstybės pažinimo centre  interaktyvioje edukacinėje programoje „100-mečio kelionė“. Dalyvavome dvylikos užduočių kelionėje, kurios metu susipažinome su tarpukario architektūra, Lietuvos aviacijos pasiekimais, partizanų dainomis, legendiniu lietuvišku kinu bei prisiminėme kitus Lietuvos istorijos įvykius.

Kelionės metu aplankėme Signatarų namus kur turėjome unikalią galimybę susipažinti iš arti su prof. Liudo Mažylio Vokietijos Federacinės Respublikos užsienio reikalų ministerijos Politiniame archyve rastu 1918 m. vasario 16 d. Nutarimu dėl nepriklausomos Lietuvos valstybės atkūrimo. Dokumentas Signatarų namuose eksponuojamas tose pačiose patalpose, kur ir buvo pasirašytas. Tai pat susipažinome su atnaujinta Signatarų namų ekspozicija, kurioje klasikinėmis ir naujomis technologinėmis priemonėmis pristatomas Lietuvos kelias į valstybingumą nuo XIX a. antros pusės iki lemtingojo Vasario 16-osios Akto pasirašymo. To meto Lietuvos likimą lėmė glaudžiai susipynusi veiklių asmenybių, visuomeninių draugijų, lietuvių tautos ir pasaulio istorija.

Muziejaus gidė atkreipė dėmesį į nuotraukas išryškinančias politikų veiklos universalumą: tie patys žmonės dirbo labdaros darbą, rašė vadovėlius ir mokytojavo, organizavo Lietuvių konferenciją, dirbo Lietuvos Taryboje. Visi Lietuvos Nepriklausomybės Akto signatarai buvo talentingi, išmintingi, veržlūs, ryžtingi, dažnai jau iki 1918 metų spėję daug pasiekti žmonės. Lietuvos Tarybos narių nuotraukos, autentiški daiktai, paveikslai, baldai, dokumentai padėjo geriau pažinti ir pajausti ypatingą to meto atmosferą.

Pakeliui namo aplankėme VU Kairėnų botanikos sodą, kuris mus pasitiko įvairių augalų kolekcijomis bei gausybe įvairiaspalvių žiedų. Kolektyvo vardu dėkoju kelionės organizatoriams ir Respublikinei jungtinei profesinei sąjungai už suteiktą paramą.

Panevėžio m. savivaldybės viešosios bibliotekos

profesinės sąjungos įgaliotinė Lina Dubauskienė

Nuotraukos Stanislovo Pranio

 

 

Anoniminė apklausa

Ar dalyvautumėte prasidėjus visuotiniam ar šakos streikui Lietuvoje?
 

Šiuo metu prisijungę

Mes turime 9 svečius prisijungusius